2024 – co chystáme a jaká byla sezona 2023?

Sezona 23 je za námi, přestože v době psaní tohoto článku (polovina října) máme na severu jezera teploty přes 30°.

2023 byl teplým rokem, dovolenková sezona se tedy značně rozšířila. Již v dubnu jezdili bikeři a turisté, jelikož u nás ještě bylo klasické aprílové počasí a na Lago di Garda bylo krásně. Následující měsíc – květen – je můj nejoblíbenější z celé sezony a opravdu se vydařil – pořádali jsme sportovní skupinky a svatby – vždy nás počasí podrželo. Svatební hostina mohla být venku, dalo se sedět až do noci.

Na přelomu června/července přišla na jih jezera velká nárazová bouřka, v okolí Peschiery padaly ohromné kroupy, které rozbíjely auta, okna, karavany… našich klientů na jihu naštěstí nebylo mnoho, nicméně poskytly jsme rady všem, kdo potřeboval a obrátil se na nás s prosbou o pomoc.

Sezona se tedy díky dobrému počasí protáhla, špatné počasí přijde až v polovině 10.měsíce. Doporučuji tedy září a říjen jako měsíc, kdy jsou již ceny hodně nízko a stále je na Gardě krásně. Oblíbené mobilhomy v kempech na jihu jezera stojí pár tisíc (zatímco v sezoně pár desítek tisíc) za týden.

V neposlední řadě se již můžeme pochlubit dobrou referencí, co se týče naší organizace „SVATBY na Lago di Garda“ . Obrátila se na nás dvojice  Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová s tím, že by svoji lásku chtěli stvrdit oficiálně a to ideálně  v Itálii. Pustili jsme se tedy do organizace svatebního obřadu, tak i následné veselky, které neměla být tradičním stylem „restaurace a domů“, ale měla se odehrát v neformálním stylu, na zahradě ubytování novomanželů. Pár fotek naší organizace najdete u nás na  Instagramu ve stories. Stálo nás to hodně úsilí, ale výsledek stál za to – byla to ta nejkrásnější svatba, kterou jsme zařizovali, posbírali jsme spoustu nových nápadů a inspirace. Novomanželům Brzobohatým dodatečně gratulujeme!

OB svatba

Co chystáme dále?

Svatby v Portugalsku – naše dlouholetá kamarádka, žijící v Algarve, na jihu Portugalska přišla s nápadem, pořádat zde svatby. Z Prahy je do města Faro výborné spojení, Algarve je krásný kraj, který je plný krásné, netknuté přírody a relativně levného ubytování. Portugalsko je navíc hodně napřed a udává trend nejen v architektuře, designu, ale i co se týče gastra, jídla všeobecně. Více již brzy!

Jezero Garda  – aktuálně pracujeme na nové nabídce ubytování, již postupně plníme web aktualizovanými ceníky pro dovolenou 2024. Jako každý rok mohu doporučit – zakoupit ubytování na firstminute, jelikož se dá hodně ušetřit, pak bude jen dráž a spíše vyprodáno. S nízkou zálohou (25% nebo 2.900,-Kč/osoba) můžete mít vyřešenou dovolenou již nyní.

Mějte krásný podzim!

Ondřej Šimek