Itálie – COVID PASS v létě – restrikce končí?

Většina evropských zemí rozvolňuje covidové restrikce, Italové stále drží vše na uzdě. Mnohým z nás vyprší očkovací certifikát – co pak bude v létě?

Není se čeho bát, připravuje se velké rozvolnění – léto si v Itálii budete moci užít bez omezení.  SUPER GREEN PASS (obdoba naší TEČKY) bude zrušen k 1. květnu, v tento měsíc končí i nutnost nosit FP2/roušky.

Jídlo a restaurace

Od 1. dubna již nebudete muset ukazovat GREEN PASS, abyste mohli sedět venku v baru nebo restauraci. Od 1. května pak nebude třeba GREEN PASS k sezení vevnitř.

Ubytování

Od 1. dubna se můžete ubytovat v hotelu a dalších formách ubytování, aniž byste museli prokazovat SUPER GREEN PASS (doklad o očkování nebo uzdravení).

Muzea a výstavy

Od 1. dubna již muzea a výstavy nebudou vyžadovat zesílený zelený průkaz (doklad o očkování nebo rekonvalescenci).

Konference

Green Pass bude povinný do 30. dubna, ale od 1. května budou moci delegáti vstupovat na veletrhy a konference bez dokladů.

Obchody, kadeřnictví, banky a pošty

Od 1. dubna nebude nutné předkládat žádné doklady pro vstup do obchodů, bank, pošt, kadeřnictví, holičství a kosmetických salonů.

Kina a divadla

Povinnost prokázat se Green Passem (dokladem o očkování nebo uzdravení) v kinech a divadlech skončí 1. května. Roušky je nutné nosit až do 31. května.

Sportovní aktivity

Od 31. března již nebude nutné ukazovat green pass pro účast na venkovních hrách. Sportovní nadšenci budou moci chodit na zápasy bez dokumentace Covid od 1. dubna, roušky je nutné nosit až do 30. dubna.

Bazény a tělocvičny

Super Green Pass zůstane požadavkem v tělocvičně, bazénu nebo pro halové sporty do 30. dubna.

Doprava

Od 1. dubna nebude ve veřejné dopravě vyžadována žádná dokumentace, i když do 30. dubna je nutné nosit respirátory FFP2.