Koronavirus - podmínky pro cesty do Itálie

Nouzový stav byl v Itálii potvrzen do 31.07. To ale nemění nic na tom, že v průběhu května se Itálie řídí barevným semaforem. Země se tedy, po tvrdém lockdownu, otevírá. Ve žluté zóně (kde je již nyní celé jezero Garda) se postupně rozvolňují služby, restaurace, později se přidají i atrakce, jako třeba GARDALAND.

Od 15.5. padá povinnost nutné karantény pro turisty. Stačí tedy potvrzení, že člověk měl covid / má očkování / antigenní test starý 48hodin při vstupu do Itálie.

Hotely

Hotely a residence se na Gardě konkrétně otevírají během května, spíše k jeho konci. Ty rodinné, kde majitelé i žijí, jsou již otevřené, vzhledem k italskému lockdownu (do konce dubna) zde ale mnoho turistů nepotkáte. Naprostá většina hotelů se otevírá ve stejném rozsahu jako tomu bylo před epidemií, změnily se jen hygienické podmínky, ty jsou přísnější.

Restaurace & hotelové stravování

Od 26.04. budou ve žlutých zónách otevřeny bary, restaurace apod.s konzumací pouze ve venkovních prostorách. U stolu mohou být 4osoby s vyjímkou jedné rodiny. Od 01.06. pak ve žluté zóně budou otevřeny restaurace včetně vnitřních prostor (05-18:00). Stravování v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních je nadále umožněno bez časových omezení a limitováno na ubytované klienty. Na Gardě je většina restaurací s rozlehlými zahrádkami, kde je možné si sednout a v létě je většinou i dobré počasí, které umožňuje vysedávat do pozdních večerních 🙂

Atrakce, zábavní a termální parky

Předběžný datum je stanoven na 1.července. Asi nejznámnější park Gardaland se ve virových časech spojil se značkou LEGO a již má nachystanou novou část, nesoucí jméno "LEGOLAND vodní svět". Nainvestovány byly miliony EUR a nyní se čeká na zelenou od italské vlády.

Sport

od 15.5. bude ve žluté zoně povolena sportovní činnost, otevřeny bazény. Od 1.6. pak přibudou tělocvičny a posilovny, budou povoleny sportovní akce - povolená kapacita bude činit 1000 osob venku a 500 uvnitř.

Kultura

od 26.04. se otevírají kina, divadla, koncertní sály, kluby, muzea. Maximální povolená kapacita bude činit 50% té maximální a v každém případě nebude moci přesáhnout 500 diváků ve vnitřních prostorách a 1000 venku. Metrové rozesetupy při sezení.

Všechny výše zmíněné podmínky předpokládají, že daná oblast bude ve žluté zóně. Pokud se zhorší na oranžovou / červenou, platí podmínky jiné. Jako optimisté ale toto nepředpokládáme!

italie coronavirus map