Koronavirus - podmínky pro cesty do Itálie

Nouzový stav byl v Itálii potvrzen do 31.07. To ale nemění nic na tom, že v průběhu května se Itálie řídí barevným semaforem. Země se tedy, po tvrdém lockdownu, otevírá. Z oranžové, přešla Itálie do zony žluté a nyní se postupně přechází do BÍLÉ (kde je již nyní celé jezero Garda). Postupně se rozvolňují služby, otevírají restaurace, otevřel již GARDALAND. Pro nás turisty, již není třeba povinné karantény, stejně tak i po návratu do ČR.

Itálie zatím nepotvrdila vstup pro očkované nebo s prodělaným Covidem. Test je tedy nutný i pro očkované.

Před odjezdem na dovolenou: 

1) Je třeba antigenní test ne starší 48hodin před vstupem do Itálie (papírové potvrzení, děti do 2let bez omezení).

2) Vyplnit online formulář na cestu (ZDE) kam zadáte kdo jste/kam jedete atp… následně můžete ukazovat QR kód v telefonu, případně vytištěný.

Po dovolené

před vstupem zpět do CZ hranic je třeba vyplnit příjezdový formulář (online ZDE), po návratu do ČR předložit antigenní nebo PCR test (provedený v ČR) nejpozději do 5dnů po příjezdu. 

Vyjímku mají 1) děti do 5 let 2) lidé jež prodělali COVID v uplynulém půl roce nebo 3) mají očkování (22 dní od 1.dávky)

Od června má každý nárok na 2x PCR a 4x antigenní testy za měsíc zdarma.

Pohyb mezi italskými regiony je umožněn bez omezení.

Hotely

Hotely a residence se na Gardě otevřely na přelomu května a června. Naprostá většina hotelů se otevírá ve stejném rozsahu jako tomu bylo před epidemií, změnily se jen hygienické podmínky, ty jsou přísnější.

Restaurace & hotelové stravování

Od 01.06. se ve žlutých a bílých zónách otevřely restaurace včetně vnitřních prostor (05-18:00). Stravování v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních je nadále umožněno bez časových omezení a limitováno na ubytované klienty. Na Gardě je většina restaurací s rozlehlými zahrádkami, kde je možné si sednout a v létě je většinou i dobré počasí, které umožňuje vysedávat do pozdních večerních 🙂

Atrakce, zábavní a termální parky

Asi nejznámnější park Gardaland se ve virových časech spojil se značkou LEGO a již má nachystanou novou část, nesoucí jméno "LEGOLAND vodní svět". Nainvestovány byly miliony EUR a GARDALAND se již na vás těší. Ke vstupu je nutná online registrace.

Sport

od 15.5. bude ve žluté zoně povolena sportovní činnost, otevřeny bazény. Od 1.6. pak přibudou tělocvičny a posilovny, budou povoleny sportovní akce - povolená kapacita bude činit 1000 osob venku a 500 uvnitř.

Kultura

od 26.04. se otevírají kina, divadla, koncertní sály, kluby, muzea. Maximální povolená kapacita bude činit 50% té maximální a v každém případě nebude moci přesáhnout 500 diváků ve vnitřních prostorách a 1000 venku. Metrové rozesetupy při sezení.

Všechny výše zmíněné podmínky předpokládají, že daná oblast bude ve žluté zóně. Pokud se zhorší na oranžovou / červenou, platí podmínky jiné. Jako optimisté ale toto nepředpokládáme, spíše naopak – takřka vše je nyní bílé.

Roušky jsou povinné, pokud není zaručen rozestup alespoň 2metry. Neplatí pro děti do 6let.

Zákaz vycházení:  půlnoc-05:00, od 21.6 bude zrušeno.

italy corona map
pravidla navratu doCR
Itálie aktuálně: ORANŽOVÁ