Koronavirus - podmínky pro cesty do Itálie

Itálie se vždy na zimní COVID vlny zavřela, nasadila tvrdé restrikce, aby to mohla na jaře „pustit“ a nechat běžet léto. Nejinak tomu bylo i v letní sezoně 2022. GREEN PASS skončil s příchodem léta (tedy nutnost prokazovat se očkováním/proděláním nemoci). Od května 2022 končí většina opatření – cestování je tedy opět volné a jak se zdá, tato krize je již za námi.

od 1.5.2022 - všechny opatření jsou zrušena

Pro vstup do Itálie je třeba (platí do 30.04.)

1) Obstarat si GREENPASS neboli COVID-19 EU certifikát (digitální nebo papírový) kde bude informace o provedeném antigenním (48hod) nebo PCR testu (72hod.platnost) , případně o dalších dvou bodech viz níže. Test nemusíte dělat v případě:

  • ukončené očkování (14dní od poslední dávky)
  • prodělané nemoci COVID-19 v uplynulém půl roce
  • >>>výjimku mají děti do 5.99let<<<
Certifikát je možné vygenerovat na stránkách https://ocko.uzis.cz
 

2) Vyplnit online formulář na cestu (ZDE) kam zadáte kdo jste/kam jedete atp… následně můžete ukazovat QR kód v telefonu, případně vytištěný.

3) Nahlásit se na zdravotnické ASL zařízení a oznámit, že jste přijeli do daného regiony jako turisté. BYLO ZRUŠENO

Po dovolené

návrat do ČR je volný, nic není třeba.

 

Každý občan ČR má právo na 1x PCR test za měsíc zdarma.

Pohyb mezi italskými regiony je umožněn bez omezení.

Hotely

Hotely a residence se na Gardě během jara postupně otevírají. Naprostá většina hotelů se otevřela ve stejném rozsahu jako tomu bylo před epidemií, někde se změnily jen hygienické podmínky, ty jsou přísnější. Ne vše se ale otevřelo, takže se kapacity hotelů obsazují stejně rychle a spíše bude vyprodáno. Na LASTMINUTE doporučujeme nečekat.

Restaurace & hotelové stravování

Od 1. dubna již nebudete muset ukazovat GREEN PASS, abyste mohli sedět venku v baru nebo restauraci. Od 1. května pak nebude třeba GREEN PASS k sezení vevnitř.

Atrakce, zábavní a termální parky

Asi nejznámnější park Gardaland se ve virových časech spojil se značkou LEGO a již má nachystanou novou část, nesoucí jméno "LEGOLAND vodní svět". Nainvestovány byly miliony EUR a GARDALAND se již na vás těší.

Sport

Od 31. března již nebude nutné ukazovat green pass pro účast na venkovních hrách. Sportovní nadšenci budou moci chodit na zápasy bez dokumentace Covid od 1. dubna, roušky je nutné nosit až do 30. dubna.

Kultura & ostatní

Povinnost prokázat se Green Passem (dokladem o očkování nebo uzdravení) v kinech a divadlech skončí 1. května. Roušky je nutné nosit až do 31. května. Od 1. dubna nebude nutné předkládat žádné doklady pro vstup do obchodů, bank, pošt, kadeřnictví, holičství a kosmetických salonů.

coronavirus italy map