Koronavirus - podmínky pro cesty do Itálie

Itálie se, po tvrdém lockdownu, na jaře otevřela.  Z oranžové, přešla Itálie do zony žluté a nyní je celá země v barvé BÍLÉ, tedy i včetně celého jezera GARDA. Postupně se rozvolňují služby, otevírají restaurace, otevřel již GARDALAND. K návštěvě památek, restaurací je třeba nově GREEN PASS, kdo je tedy očkován nebo prodělal nemoc, má vyhráno a umůže žít letos jedinečnou dovolenou.

Pro vstup do Itálie je třeba

1) Obstarat si GREENPASS neboli COVID-19 EU certifikát (digitální nebo papírový) kde bude informace o provedeném antigenním testu (výtěrem), případně o dalších dvou bodech viz níže. Test nemusíte dělat v případě:

  • ukončené očkování (14dní od poslední dávky)
  • prodělané nemoci COVID-19 v uplynulém půl roce
  • >>>výjimku mají děti do 5.99let<<<
Certifikát je možné vygenerovat na stránkách https://ocko.uzis.cz
 

2) Vyplnit online formulář na cestu (ZDE) kam zadáte kdo jste/kam jedete atp… následně můžete ukazovat QR kód v telefonu, případně vytištěný.

3) Nahlásit se na zdravotnické ASL zařízení a oznámit, že jste přijeli do daného regiony jako turisté. BYLO ZRUŠENO

Po dovolené

Od 9.července platí nově povinnost:

  • podstoupit antigenní nebo PCR test do 5dnů po návratu z dovolené.
  • Zároveň je třeba vyplnit příjezdový formulář (online zde).
 

Výjimku z testování mají lidé kteří se prokáží:

  1. Dokončené očkování (14dní od poslední dávky)
  2. Prodělaný COVID v uplynulých 180 dnech (půl roku)
  3. Výjimku mají také děti do 5.99 let
 

GREENPASS 

od 6.8.2021 bude potřeba všem osobám starším 12 let, které budou chtít do restaurací a hotelových restaurací, kulturní akce, muzea, výstavy, wellness, tělocvičny, festivaly, lázně, zábavné parky (tedy i např.GARDALAND)… 

Od června má každý nárok na 2x PCR a 4x antigenní testy za měsíc zdarma.

Pohyb mezi italskými regiony je umožněn bez omezení.

Hotely

Hotely a residence se na Gardě otevřely na přelomu května a června. Naprostá většina hotelů se otevřela ve stejném rozsahu jako tomu bylo před epidemií, změnily se jen hygienické podmínky, ty jsou přísnější. Ne vše ale otevřelo, takže se kapacity obsazují stejně rychle a spíše je vyprodáno.

Restaurace & hotelové stravování

Od 01.06. se ve žlutých a bílých zónách otevřely restaurace včetně vnitřních prostor (05-18:00). Stravování v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních je nadále umožněno bez časových omezení a limitováno na ubytované klienty. Na Gardě je většina restaurací s rozlehlými zahrádkami, kde je možné si sednout a v létě je většinou i dobré počasí, které umožňuje vysedávat do pozdních večerních 🙂

Atrakce, zábavní a termální parky

Asi nejznámnější park Gardaland se ve virových časech spojil se značkou LEGO a již má nachystanou novou část, nesoucí jméno "LEGOLAND vodní svět". Nainvestovány byly miliony EUR a GARDALAND se již na vás těší. Ke vstupu je nutná online registrace času a nově i Green pass. Oplátkou by měl být GARDALAND bez front, nervů a čekání.

Sport

od 15.5. bude ve žluté zoně povolena sportovní činnost, otevřeny bazény. Od 1.6. pak přibyly tělocvičny a posilovny, budou povoleny sportovní akce - povolená kapacita bude činit 1000 osob venku a 500 uvnitř.

Kultura

od 26.04. se otevřely kina, divadla, koncertní sály, kluby, muzea. Maximální povolená kapacita činí 50% té maximální a v každém případě nebude moci přesáhnout 500 diváků ve vnitřních prostorách a 1000 venku. Metrové rozesetupy při sezení a GREEN PASS od srpna.

Všechny výše zmíněné podmínky předpokládají, že daná oblast bude ve žluté zóně. Pokud se zhorší na oranžovou / červenou, platí podmínky jiné. Jako optimisté ale toto nepředpokládáme, spíše naopak – takřka vše je nyní bílé.

Roušky jsou povinné, pokud není zaručen rozestup alespoň 2metry. Neplatí pro děti do 6let.

Zákaz vycházení:  byl zrušen v červnu

coronavirus italy map
pravidla navratu doCR
Itálie aktuálně: ZELENÁ