Sezona 2023 – jaká bude?

Hrozby Covidu vystřídaly zvyšující se ceny a inflace, která bují po celé Evropě, Itálii nevyjímaje. Není třeba tedy nasazovat růžové brýle – ceny se zdražují, zhruba stejně jako u nás.

Ceny pro rok 2023 máme o něco později, spousta hotelierů nevěděla, jak se postavit k cenám a jak odhadnout budoucí inflaci v období letní dovolené 2023.

Každý rok platí to stejné – ve firstminute lze nejvíce ušetřit. Což je nyní, tato doba potrvá do konce roku, některé ubytovací kapacity mají levnější ceny do konce března. Výhodné lastminute zřejmě v příštím roce nebudou, dost možná tomu bude i naopak a některé ubytovací kapacity mohou během sezony ještě podražit, obzvlášť ty, které mají více služeb nebo polopenzi.

Náš tip: pokud máte vybraný hotel či přibližný termín – je dobré jej zarezervovat za levnější peníz teď a pak s termínem případně hýbat (pokud to bude možné a nebude vyprodáno) a to zdarma nebo za drobný poplatek za přebookování. Záloha činí u nás pouze 2.900,-Kč/osoba, případně 25% z ceny apartmánu.

Garda je velmi oblíbená destinace, minulý rok zažila jeden z nejúspěšnějších roků vůbec, turistů bylo přeplněno jak nikdy dříve – dost možná kvůli drahým letenkám a nedostatku leteckých zájezdů – na Gardu se rozjeli ve velkém Němci, Holanďani ale hlavně samotní Italové.

Doporučujeme nečekat tedy na poslední chvíli – většinou pak není co nabídnout.

Ať již budete trávit dovolenou u moře, na horách či u jezera Garda – přejeme krásnou dovolenou!